Open/Close Menu Profesjonalnie zajmujemy się wykonywanium usług związanych z obróbką ceramiki wnętrzarskiej. Doświadczenie zdobyte w tym zakresie w ciągu ostatnich kilku lat pozwala nam podejmować się najtrudniejszych zadań. Współpracujemy zarówno z Klietnami indywidualnymi jak i z firmami. W naszym zawodzie najwżniejsze są precyzja i dobra znajomość materiału.

KALKULACJA CENY
WYŚLIJ PYTANIE »

Gres jest jednym z najbardziej trwałych, lecz także twardych materiałów ceramicznych. Wykorzystywany jest on do wykonywania okładzin na posadki znajdujące się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
Ciecie plytek krakowGres powstaje z mieszkanki kaolinu, glinu, piasku kwarcowego, skaleni oraz barwników minerałów. Płytki formuje się, a następnie prasuje na prasach o dużej sile nacisku. Kolejny etap stanowi wypalanie w temperaturze tysiąca dwustu stopni Celsjusza. Płytki wyjeżdżające z pieców, w których są wypalane, bardzo często nie mają identycznych wymiarów. Sortuje się je wówczas na poszczególne kalibry lub poddaje rektyfikacji. Zabieg ten polega na obcięciu krawędzi płytek lub ich zeszlifowaniu. Dzięki temu odchylenia wymiarowe nie przekraczają dwóch dziesiątych milimetra.
Do cięcia płytek gresowych wykorzystuje się przecinarkę albo specjalną maszynę, która zarysowuje powierzchnię płytki, a następnie łamie ją wzdłuż nacięcia. Do przycinania dużych płytek lub wycinania w nich sporych otworów dopasowanych do wyłączników czy gniazdek, najlepiej użyć natomiast piły tnącej na mokro wyposażonej w diamentowe ostrze i nastawną prowadnicę, co gwarantuje dokładność cięcia.
Do klejenia tego typu płytek stosuje się kleje o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych i zdolnościach klejących, które mają wydłużony czas otwarty umożliwiający korygowanie położenia płytek. Na ogrzewanych podłogach, tarasach czy balkonach płytki gresowe należy przyklejać przy pomocy klejów odkształcalnych.

© 2020 MaxFliz – Obróbka ceramiki wnętrzarskiej