Open/Close Menu Profesjonalnie zajmujemy się wykonywanium usług związanych z obróbką ceramiki wnętrzarskiej. Doświadczenie zdobyte w tym zakresie w ciągu ostatnich kilku lat pozwala nam podejmować się najtrudniejszych zadań. Współpracujemy zarówno z Klietnami indywidualnymi jak i z firmami. W naszym zawodzie najwżniejsze są precyzja i dobra znajomość materiału.

KALKULACJA CENY
WYŚLIJ PYTANIE »

Mozaika posiada całe mnóstwo zalet – nadaje ona naszej łazience oryginalnego wyglądu, chroni ją przed wilgocią, a co więcej, może być wykonana z rozmaitych materiałów i posiadać różne wersje kolorystyczne.

<h2>O czym należy pamiętać podczas jej układania mozaiki?</h2>
Zanim przejdziemy do układania mozaiki, warto dokładnie zaplanować jej rozmieszczenie i kompozycję. Najlepiej przyjąć tu wymiary będące wielokrotnością jej pojedynczych elementów – w ten sposób unikniemy docinania. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które powinno być idealnie równe. Mozaikę przykleja się zwykle na cienkiej warstwie zaprawy, która rozprowadzana jest przeważnie przy pomocy grzebienia o drobnych zębach. Pamiętajmy, aby warstwa kleju, którą użyjemy do układania mozaiki nie była zbyt gruba – spowodować może to bowiem wypływanie zaprawy ze szczelin i zapadanie się kostek.
produckja mozaiki krakowJeżeli naszą mozaikę przyklejać będziemy na podłożach mineralnych, warto zastosować tu zaprawę klejową. Gdy ma się ona natomiast znaleźć na płycie kartonowo – gipsowej, postawmy na specjalną zaprawę o zwiększonej przyczepności i elastyczności.
Fugowanie okładziny rozpocząć należy po upływie co najmniej 24 godzin od momentu zakończenia kładzenia mozaiki. Zastosować można tu fugi elastyczne albo epoksydowe. Te drugie są odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, działanie wody, promieniowania UV, olejów, detergentów oraz wycieranie.
Gdy już ułożymy mozaikę, skorygujemy szerokość spoin, delikatnie dociśnijmy całość przy pomocy fugownicy czy styropianowej packi. Należy to robić na tyle delikatnie, aby fugi nie zaczęły się rozjeżdżać.

© 2020 MaxFliz – Obróbka ceramiki wnętrzarskiej